Level 1 High School Football Playoff Results & Level 2 Match-ups

Here's the scoreboard from Friday night's Level 1 football games in the area, as well as the pairings for next Friday's Level 2 playoff contests in the WIAA State Football Tournament.

Click on the division to see the full bracket. Below are Madison-area scores.

DIVISION 1

LEVEL 1

#1 Fond du Lac 56, #8 Madison La Follette 14

#7 Hamilton 35, #2 Madison Memorial 21

#3 Sun Prairie 42, #6 Middleton 36 - Listen to the game here from The Big 1070

#5 Arrowhead 63, #4 Verona 21

#5 Kettle Moraine 36, #4 Janesville Craig 6

LEVEL 2

#7 Hamilton at #3 Sun Prairie

DIVISION 2

LEVEL 1

#1 Waunakee 27, #8 Baraboo 0

#2 Monona Grove 37, #7 Stoughton 7

#6 La Crosse Central 26, #3 Oregon 23

#4 DeForest 35, #5 Holmen 28

#4 Watertown 47, #5 Whitefish Bay 7

LEVEL 2

#4 DeForest at #1 Waunakee - The Big 1070 Game of the Week

#6 La Crosse Central at #2 Monona Grove

#4 Watertown at #1 Homestead

DIVISION 3

LEVEL 1

#1 Catholic Memorial 45, #8 Jefferson 7

#7 Pewaukee 22, #2 McFarland 21

#3 Mount Horeb/Barneveld 17, #6 Berlin 14

#5 East Troy 28, #4 New Berlin West 26

LEVEL 2

#5 East Troy at #1 Catholic Memorial

#7 Pewaukee at #3 Mount Horeb/Barneveld

DIVISION 4

LEVEL 1

#1 Lakeside Lutheran 42, #8 Turner 0

#2 Edgerton 42, #7 Wautoma 18

#6 Lodi 17, #3 Lake Mills 14

#4 River Valley 27, #5 Mauston 7

#1 St. Croix Central 42, #8 Adams-Friendship 0

LEVEL 2

#4 River Valley at #1 Lakeside Lutheran

#6 Lodi at #2 Edgerton

DIVISION 5

LEVEL 1

#1 Lake Country Lutheran 31, #8 Marshall 0

#7 New Glarus/Monticello 28, #2 Prairie du Chien 24

#3 Horicon/Hustisford 21, #6 Belleville 0

#4 Mayville 35, #5 Palmyra-Eagle 6

LEVEL 2

#7 New Glarus/Monticello at #3 Horicon/Hustisford

DIVISION 6

LEVEL 1

#1 Fennimore 48, #8 Cochrane-Fountain City 12

#7 Darlington 15, #2 Melrose-Mindoro 13

#3 Lancaster 42, #6 Brookwood 13

#5 Cuba City 35, #4 Wauzeka-Steuben/Seneca 34 - OT

#1 Cambridge 34, #8 Dodgeland 7

#2 Mineral Point 55, #7 Ozaukee 28

#3 Racine Lutheran 20, #6 Pecatonica/Argyle 19

#4 Markesan 34, #5 Lourdes Academy 14

LEVEL 2

#5 Cuba City at #1 Fennimore

#7 Darlington at #3 Lancaster

#4 Markesan at #1 Cambridge

#3 Racine Lutheran at #2 Mineral Point

DIVISION 7

LEVEL 1

#2 Highland 41, #7 Blair-Taylor 0

#3 Ithaca 40, #6 Royall 20

#5 Eleva-Strum 34, #4 De Soto 14

#1 Black Hawk 62, #8 Randolph 13

#2 Johnson Creek 22, #7 Cambria-Friesland 6

#6 Benton/Scales Mound 35, #3 Fall River 7

#4 Potosi/Cassville 51, #5 Living Word Lutheran 19

LEVEL 2

#3 Ithaca at #2 Highland

#4 Potosi/Cassville at #1 Black Hawk

#6 Benton/Scales Mount at #2 Johnson Creek

8-PLAYER

QUARTERFINALS

Sevastopol 48, Oakfield 0

title

Content Goes Here